V našem e-shopu najdete nyní slevy na veškeré zboží.
Novinky
20.03.2023
Nádherné merino příze v našem e-shopu
Vážení zákazníci, v našem e-shopu i kamenné prodejně přibyly v nabídce nádherné merino příze Cecily Grove Yarns. Jedná se o dva druhy přízí: Goya Meri... číst celé
14.09.2022
Vážení zákazníci, od 14.9.2022 můžete platit u nás přes platební bránu GoPay. číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. CECILY GROVE YARNS GOYA
Slide
Slide
Slide
Slide

CECILY GROVE YARNS GOYA

Příze Cecily Grove jsou ručně barvené příze Justyny ​​Lorkovské, Letes Knits. Justyna je návrhářka pletení z Polska a ručně barví i vlastní přízi.
Goya Merino je příze se 100% úpravou superwash merino. Je velmi jemná a příjemná, ideální na šátky, kojenecké oblečení nebo jiné oblečení, které se nosí přímo na těle.

Goya Sock je merino vlna s úpravou superwash a v kombinaci s nylonem vytváří velmi odolnou a pružnou ponožkovou přízi, určenou pro výrobky, které se budou hodně nosit a prát. I když není tak měkká jako Goya Merino, je tato příze fantastická pro velmi odolné ponožky, rukavice a svetry.

Obě tyto příze mají návin 400m/437y na 100g

Veškerá vlna pochází z farem, které splňují vysoké standardy dobrých životních podmínek zvířat.

Merino nepochází z chovů, které používají mulesing. 

 

 
Péče o přízi

Jak prát a blokovat?

Veškerou přízi, dokonce i přízi superwash, doporučuji prát ručně. Díky tomu bude krásná co nejdéle a bude se dobře nosit. Až svůj projekt dokončíte, namočte jej do umyvadla s vlažnou vodou – pokud  chcete (používáme Eucalan nebo Soak), nechte chvíli nasytit a poté srolujte do ručníku a vymačkejte  přebytečnou vodu a nechte naplocho uschnout.

Pouštění barvy

Stejně jako u všech textilií a všech přízí může někdy pouštět barva. Často se vyskytuje při praní džín a jiných džínových věcí a má tendenci se stávat u tmavších modrých a červených. Může to být způsobeno rozdílem v ph vody použité k praní příze, pracími prostředky (některé jsou na barvivu opravdu viskózní) nebo přílišným nasycením barvy, které nebylo zcela vymácháno.

Veškerá moje ručně barvená příze se máchá ručně ve dřezu a každá várka je namočená v Eucalan nebo Soak, poté jsou jednotlivá přadena máchána, aby se zajistilo, že žádná barva nepouští. To však není spolehlivé a občas mohou přadénka v tmavších barvách trochu pouštět. Naštěstí je to velmi vzácné, ale v případě, že se to stane, jednoduše vložte přízi nebo hotovou pleteninu do hrnce (který nebudete používat na jídlo), přidejte vodu a štědrou dávku octa nebo kyseliny citronové a poté pomalu zahřívejte. Mělo by to vařit, ale ne vřít. Poté vypněte oheň, přikryjte poklicí a nechte – ideálně přes noc. Voda by měla být nyní čistá a zbývá pouze propláchnout přízi nebo pleteninu čistou vodou. Pokud voda není zcela čirá, stejně ji opláchněte – podobně jako u barvy na vlasy, zde může být přebytečná barva, která musí stéct.

Vřele doporučuji, abyste si u barevných projektů vytvořili vzorník s použitím všech barev a poté jej omyli a zablokovali – nejen kvůli kontrole měřidla/napětí, ale také proto, abyste se ujistili, že barvy spolu dobře ladí a žádné tmavé barvy nezbarví světlejší barvy. Je to vzácné, ale pokud máte pochybnosti, stojí za to to zkontrolovat.

 

 

O nás
Obchodní podmínky
Platby přes platební bránu GoPay

Logo
Art-hobby-kreativ
(Po-Pá 9-15)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz